Pytania i odpowiedzi

ZASADY ZADAWANIA PYTAŃ

 • Żeby uzyskać odpowiedź na pytanie trzeba być prenumeratorem pisma „Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce”.

WYŚLIJ PYTANIE

 • Pytania należy kierować drogą mailową na specjalnie stworzoną skrzynkę elektroniczną:
  pytania@zamawiajacy.pl
 • W tytule wiadomości należy wskazać, do kogo adresowane jest pytanie. Pytania można kierować do konkretnej osoby albo zbiorczo do wszystkich naszych ekspertów.
 • Odpowiedzi na nadesłane pytania ich autorzy otrzymają – w możliwie najkrótszym czasie – mailem a pozostali Czytelnicy będą mogli je przeczytać w kolejnych numerach pisma.

NASI EKSPERCI:

 • GRZEGORZ BEDNARCZYK – Zamawiający zajmujący się zamówieniami finansowanymi ze środków UE w Krakowskim Holdingu Komunalnym S.A. Prowadzi stronę internetową „W szponach zamówień”.
 • MAREK TOMASIK – Prezes Zarządu, Grupa Doradcza KZP Spółka z o.o. Specjalista z zakresu prawa zamówień publicznych, były pracownik Urzędu Zamówień Publicznych i zamawiającego z sektora finansów publicznych. Aktualnie reprezentuje firmę doradczą specjalizującą się w doradztwie z zakresu zamówień publicznych, świadcząc usługi dla zamawiających oraz wykonawców. Prowadzi szkolenia z tematyki zamówień publicznych. Specjalizuje się w obsłudze klientów z sektora IT/Telecom/
 • HUBERT MUSIALIK – Pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, gdzie z ramienia Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007–2013 kontroluje postępowania o udzielenie zamówień publicznych dofinansowanych z środków EFRR.
 • GRZEGORZ MAZUREK – Wiceprezes Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych w latach 2007–2009, adwokat – praktyk w organizacji i występowaniu w przetargach. Obecnie zajmujący się głównie zamówieniami publicznymi, dochodzeniem należytego wykonania umowy, dyscypliną finansów publicznych.
 • GRZEGORZ BEBŁOWSKI – Właściciel w firmie Kancelaria Doradztwa Zamówień Publicznych Grzegorz Bebłowski specjalizującej się w kompleksowej obsłudze, doradztwie i szkoleniach w zakresie zamówień publicznych. Kierownik Działu Zamówień Publicznych w Szpitalu Dziecięcym im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o. o. Konsultant i doradca i szkoleniowiec w zakresie zamówień publicznych. Biegły sądowy w zakresie zamówień publicznych.
 • LIDIA PIOTR-KRAJECKA– Radca prawny, arbiter UZP w latach 1996-2007, biegły sądowy i doradca z zakresu zamówień publicznych. Specjalista w zakresie zamówień sektorowych.

* * *

Wszelkie odpowiedzi na pytania udzielone przez naszych ekspertów mają charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada prawna.